Concursul de admitere 2019

Turul I : 15 iulie – 10 august 2019

Rezultatele admiterii – 12 august 2019

Turul II : 13 august – 24 august 2019

Rezultatele admiterii – 28 august 2019

Turul II

Meseria: Electrician – electronist auto – Mecanic auto – 3 ani (buget)

Grupa: EAM-13

  1. Gobjila Alexandru
  2. Statnic Maxim
  3. Comorschi Ștefan
  4. Gherjavca Denis
  5. Cojocaru Ianic
  6. Golban Ion
  7. Valuța Mihai
  8. Chetrari David
  9. Guțu Nicolae
  10. Balan Vasile
  11. Maxim Denis
  12. Slabu Dumitru
  13. Vacarciuc Artemie
  14. Ioniță Ion
  15. Cegodari Vladimir
  16. Sardari Macarie
  17. Jerdan Anton
  18. Chiper Grigore
  19. Mogîldea Marcel
  20. Buzdugan Cristian
  21. Capmari Vili
  22. Iacobov Ion
  23. Balan Dumitru
  24. Goncear Petru
  25. Ghimciuc Sergiu

Diriginte: Zapanovici Maria
Maistru-instructor: Chirița Mihail

Meseria: Electrician – electronist auto – Mecanic auto – 3 ani (buget)

Grupa: EAM-14

  1. Voloșciuc Cristian
  2. Ilieș Adrian
  3. Vizitiu Vladimir
  4. Nicolaev Alexandru
  5. Polișciuc Elmer
  6. Lungu Dumitru
  7. Murzac Alexandru
  8. Crăciun Ion
  9. Grosu Constantin
  10. Scarlețchi Ghenadie
  11. Filimon Cătălin
  12. Vasiliu Maxim
  13. Negară Ion
  14. Vîlcu Dorin
  15. Cara Ilie
  16. Deniciuc Gabriel
  17. Volcu Dumitru
  18. Calmîș Mihail
  19. Grigoraș Dumitraș
  20. Țurcan Cristian
  21. Untilă Cristian
  22. Galațchi Alexandru
  23. Bors Ilie
  24. Luca Nicolae
  25. Caraus Ion

Diriginte: Stratulea Elena
Maistru-instructor: Muntean Igor

Meseria: Electrogazosudor – montor –Tăitor cu gaze – 3 ani (buget)

Grupa: SMT-11

  1. Andronachi Ștefan
  2. Mînzat Valeriu
  3. Grigoraș Constantin
  4. Florea Dumitru
  5. Grigoriu Mihail
  6. Zalucianu Ion
  7. Josu Nicolae
  8. Frunză Semion
  9. Ivanesi Adrian
  10. Huțuțui Mihail
  11. Chirinciuc Nicolae
  12. Pavlov Igor
  13. Borș Andrei
  14. Oprea Timofei
  15. Praguza Petru
  16. Nadrag Grigore
  17. Curagău Constantin
  18. Popescu Ion
  19. Toma Alexandru
  20. Iațco Tudor
  21. Moraru Cristian
  22. Barcari Alexandru
  23. Țaruș Ion
  24. Lozovan Ion
  25. Macovei Petru

Diriginte: Ivanuța Natalia
Maistru-instructor: Anghel Andrei

Meseria: Electrogazosudor – montor –Tăitor cu gaze – 3 ani (buget)

Grupa: SMT-12

  1. Manole Valentin
  2. Sorocean Veaceslav
  3. Pogorevici Mihail
  4. Ciobanu Vasile
  5. Vieru Oleg
  6. Cebota Ion
  7. Cebotari Vladimir
  8. Rîșcanu Vadim
  9. Ciolacu Ion
  10. Postica Victor
  11. Belescu Ion
  12. Buga Grigore
  13. Calugareanu Rostislav
  14. Jeman Adelin
  15. Guzun Dumitru
  16. Pîntea Nicolae
  17. Ciobu Cristian
  18. Posohov Ștefan
  19. Costandache Marius
  20. Gușanu Nicolae
  21. Damianan Pavel
  22. Chitaru Nicolae
  23. Grușco Artiom
  24. Cebotari Cristian
  25. Iliescu Valeriu

Diriginte: Pîrțu Viorica
Maistru-instructor: Iachimov Tudor

Meseria: Electromontor la repararea și întreținerea utilajelor electrice – Lăcătuș electrician la repararea utilajelor – 3 ani (buget)

Grupa: ELE-15

  1. Nedelcu Gabriel
  2. Robu Bogdan
  3. Friptu Vasile
  4. Lemnaru Denis
  5. Carnavschi Marin
  6. Ziliborș Stas
  7. Semionov Dumitru
  8. Vacarciuc Ion
  9. Plămădeală Liviu
  10. Peșterean Tudor
  11. Grigorița Victor
  12. Șveț Marin
  13. Nastas Ștefan
  14. Gurman Mihail
  15. Teișanu Cristian
  16. Suruc Pavel
  17. Stegarescu Alexei
  18. Martea Ion
  19. Cuzdeubaev Anton
  20. Gonța Nicolae
  21. Ciobanu Ian
  22. Bodiu Mihail
  23. Macari Damian
  24. Macaru Dan
  25. Romanciuc Mihail

Diriginte: Cortac Marina
Maistru-instructor: Boldescu Arcadie

Meseria: Operator pentru suportul tehnic al calculatoarelor – Operator introducere, validare și prelucrare date- 3 ani (buget)

Grupa: OST-OVD-16

  1. Cușnir Cristian
  2. Josan Dionisie
  3. Tudos Robert
  4. Rotaru Silvia
  5. Baciu Igor
  6. Racu Vasile
  7. Șchiopu Nicolae
  8. Cîrjan Nicolae
  9. Croitor Petru
  10. Sculea Marcel
  11. Scinteianu Dumitr
  12. Pană Vadim
  13. Cebotarenco Ion
  14. Lungu Dumitru
  15. Ciobotar Stanislav
  16. Vitan Ion
  17. Jugan Vadim
  18. Călin Vasile
  19. Grisciuc Valeriu
  20. Buga Elena
  21. Turcan Adrian
  22. Grapila Sebastian
  23. Vieru Dumitru
  24. Iliescu Alexandru
  25. Boldișor Silviu

Diriginte: Vornicescu Eleonora
Maistru-instructor: Josan Dumitru

Meseria: Tipograf print digital și offset – Broșator- 3 ani (buget)

Grupa: BTPD-17

  1. Perciun Maria
  2. Popescu Sergiu
  3. Hamza Doina
  4. Sulă Valentin
  5. Speianu Victor
  6. Florea Mihail
  7. Olărescu Ion
  8. Rusu Ion
  9. Dilan Dumitru
  10. Necula Daniel
  11. Mîndru Vladimir
  12. Tataru Gabriela
  13. Ciorici Igor
  14. Fotache Dorin
  15. Triboi Ruxanda
  16. Țîmbalari Victor
  17. Cojocari Liubovi
  18. Duca Liviu
  19. Vicol Cristian
  20. Boica Ana
  21. Morcov Elena
  22. Sîrbu Alisa
  23. Calmîc Mircea
  24. Crețu Petru

Diriginte, maistru-instructor: Evstafiev Svetlana

Meseria: Operator pentru suportul tehnic al calculatorului – 2 ani (buget)

Grupa: OST-2

  1. Plamadeala Nicolae
  2. Mihu Dan
  3. Danu Sergiu
  4. Malai Gheorghe
  5. Cemortan Nelu
  6. Bargan Eugen
  7. Cociug Vasile
  8. Didilică Ion
  9. Sîrbu Gheorghe
  10. Darii Mihai
  11. Mastac Marian
  12. Caisîm Andrei
  13. Țugui Vasile
  14. Tcacenco Igor
  15. Crasilnicov Igor
  16. Luchian Eugen
  17. Pavaleanu Adrian
  18. Saracuza Radu
  19. Corman Denis
  20. Borș Vasile
  21. Cotorobai Adrian
  22. Cristea Ion
  23. Albu Constantin
  24. Dogotari Dumitru
  25. Hachi Vasile

Diriginte: Groița Ileana
Maistru-instructor: Josan Dumitru

Meseria: Electromontor sisteme de pază și semnalizarea incendiilor- 2 ani (buget)

Grupa: ESP-3

  1. Șoimaru Dan
  2. Popa Nicolae
  3. Donos Cătălin
  4. Golban Tudor
  5. Stahov Ion
  6. Teslaru Marius
  7. Lungu Andrei
  8. Stratu Igor
  9. Gîlca Petru
  10. Morari Ion
  11. Grigoreț Constantin
  12. Obadă Mihail
  13. Fundureanu Gheorghe
  14. Nitelea Maxim
  15. Veșca Vladlen
  16. Coțofan Daniel
  17. Cotruța Teodosie
  18. Sava Andrei
  19. Ciobanu Cristian
  20. Chirtoaca Ion
  21. Chiosa Vasile
  22. Fundureanu Victor
  23. Beschieru Sergiu
  24. Bucșa Ion
  25. Oprea Ion

Diriginte: Peșterean Elena
Maistru-instructor: Pascari Mihai

Meseria: Mecanic auto – 2 ani (buget)

Grupa: MA-1

  1. Lavrinenco Artiom
  2. Motalica Patriciu
  3. Aga Ștefan
  4. Munteanu Liviu
  5. Seriojnicov Andrei
  6. Postica Gheorghe
  7. Magala Oleg
  8. Roșciuc Dmitri
  9. Cujba Grigore
  10. Simcenco Viorel
  11. Batîr Israel
  12. Pînzari Ilie
  13. Rotaru Iulian
  14. Veveriță Ciprian
  15. Cerbu Ion
  16. Luța Nicolae
  17. Mardare Daniel
  18. Dragoman Damian
  19. Harea Sandu
  20. Țărnă Mihail
  21. Beiu Ion
  22. Burca Adrian
  23. Voiticovschi Cătălin
  24. Godoroja Marin
  25. Dadîm Ștefan

Diriginte: Bajurea Luminița
Maistru-instructor: Graur Artur

Meseria: Montator dispozitive și aparate radioelectronice – 2 ani (buget)

Grupa: M-4

  1. Bordei Ilie
  2. Pavlic Mihail
  3. Meșină Dan
  4. Avornic Eugen
  5. Chetrosan Mihail
  6. Eloi Gheorghe
  7. Paraschiv Larisa
  8. Gurghiș Ion
  9. Străjescu Alvian
  10. Rusu Vladimir
  11. Munteanu Mihail
  12. Gorban Sergiu
  13. Chicu Cătălin
  14. Ureche Ion
  15. Gromov Mariana
  16. Grigorii Vasile
  17. Lungu Alexandru
  18. Orbu Artur
  19. Bejenari Mihail
  20. Pavlov Ion
  21. Mitrean Ștefan
  22. Mardari Leon
  23. Guitu Daniel
  24. Zagoreanu Marcel
  25. Ivanov Vitalie

Diriginte, maistru-instructor: Fortuna Ana

Meseria: Operator în sistemul editorial computerizat – 2 ani (buget)

Grupa: OSC-8

  1. Ghindă Cătălin-Ion
  2. Timotin Augustin
  3. Roșciuc Aurelia
  4. Buzu Cristian
  5. Dogotar Sorin
  6. Găină Nicolae
  7. Garștea Vasile
  8. Lazariuc Daniela
  9. Munteanu Iurie
  10. Popescu Mariana
  11. Axente Irina
  12. Donoga Dan
  13. Croitor Alexandru
  14. Stratu Vitalii
  15. Vartic Stanislav
  16. Frunze Mihail
  17. Stahovschi Claudiu
  18. Zmeu Cristin
  19. Druța Valeriu
  20. Șved Ian
  21. Mereuță David
  22. Cruc Alexandru
  23. Verbițchi Bogdan
  24. Suruceanu Karina
  25. Morari Maria

Diriginte, maistru-instructor: Narolschi Ana

Meseria: Tipograf print digital și offset – 2 ani (buget)

Grupa: TPD-6

  1. Postica Tudor
  2. Stratulat Leon
  3. Paiu Veronica
  4. Stratulat Dumitru
  5. Bolgari Alexandru
  6. Pleșco Valentin
  7. Jelamschi Vladislav
  8. Cherdivară Nicolae
  9. Rădvan Adrian
  10. Mazuru Octavian
  11. Curilov Mihail
  12. Sorocean Cătălin
  13. Marian Vladislava
  14. Caprari Sergiu
  15. Guștiuc Adrian
  16. Pearjă Constantin
  17. Ghețiu Octavian
  18. Bordei Mihai
  19. Iscra Vasile
  20. Popovici Aurel
  21. Tîșcenco Stanislav
  22. Bîsca Adrian
  23. Coval Ion
  24. Groza Valeria
  25. Musteața Daniel

Diriginte, maistru-instructor: Buga Valentina

Meseria: Tipăritor tipar plat – 2 ani (buget)

Grupa: TTP-7

  1. Tîrșu Nicolae
  2. Slabu Dumitru
  3. Mamulat Daniel
  4. Savin Dumitru
  5. Muntean Cristian
  6. Cebotari Gheorghe
  7. Prepelița Andrei
  8. Cojocari Grigore
  9. Prisac Cristian
  10. Cuclea Mihail
  11. Boțan Valentin
  12. Gangan Vasile
  13. Gajim Constantin
  14. Coițan Alexandru
  15. Podubnîi Victor
  16. Chiviriga Cătălin
  17. Boldurat Cătălin
  18. Vrabie Nicu

Locuri vacante – 7

Meseria: Broșator 2 ani (buget)

Grupa: B-5

  1. Pahomea Ecaterina
  2. Vieru Dumitru
  3. Galușca Tatiana
  4. Șumanschii Ilie
  5. Daraban Olesea
  6. Roșca Alexei
  7. Cortac Nina
  8. Cristea Svetlana
  9. Sîrbu Vera
  10. Munteanu Cristina
  11. Marchitan Alexandrina
  12. Neamțu Cristina

Locuri vacante – 13